Make your own free website on Tripod.com

2002 Brandt Boys Soccer Tournament              

Varsity Results - Preliminary Round

Group 1

Group 2

Group 3

Group 4

Agoura* 2-0-0

Arcadia* 2-0-0

Pasadena Poly* 1-0-1

Servite* 1-0-1

St Francis+ 1-1-0

Granada Hills+ 1-1-0

Royal+ 1-0-1

Sylmar+ 0-0-2

Hoover 1-1-0

Saugus 0-2-0

Burbank 1-1-0

Glendale 0-1-1

Don Bosco 0-1-1

 

Crescenta Vly 0-2-0

 

 

Group 5

Group 6

Group 7

Group 8

Burroughs* 1-0-1

Camarillo* 2-0-0

Newbury Park* 2-0-0

Crespi* 1-0-1

Calabasas+ 0-0-2

Westlake+ 1-1-0

El Camino+ 1-1-0

Valencia+ 1-1-0

Harvard-Westlake 0-1-1

Taft 0-2-0

Alemany 0-1-1

Rio Mesa 0-1-1

 

 

South Pasadena 0-1-1

 

* - advance to championship group                          + - runnner up group

 

POOL PLAY

Thursday December 5

Burroughs

At St Francis

Crespi 2, Valencia 0

Calabasas 0, Harvard-Westlake 0

Newbury Park 1, Alemany 0

Agoura 2, Hoover 1

Granada Hills 3, Saugus 1

Pasadena Poly 3, Burbank 2

St Francis 1, Don Bosco 1 (St Francis advances on pk 4-2)

Friday December 6                                             

At Burroughs

At St Francis

El Camino 7, South Pasadena 1

Arcadia 3, Saugus 2

Westlake 6, Taft 0

Burroughs 3, Harvard-Westlake 1

Sylmar 2, Glendale 2

Royal 3, Crescenta Valley 0

Hoover 3, Don Bosco 0

Agoura 1, St Francis 0

Saturday, December 7

At Burroughs

At St Francis

At Jordan

Camarillo 1, Westlake 0

Crespi 2, Rio Mesa 2

Camarillo 1, Taft 0

Valencia 4, Rio Mesa 0

Burroughs 2, Calabasas 2

Alemany 1, South Pasadena 1 (Alemany advances on pk 3-2)

Servite 4, Glendale 1

Burbank 2, Crescenta Valley 1

Pasadena Poly 1, Royal 1 (Pasadena Poly advances on pk 5-3)

Servite 1, Sylmar 1

Arcadia 2, Granada Hills 0

 

 

Championship

Quarterfinals

Semifinals

Final

1Agoura/2Arcadia

 

 

Fr 12/13 6:00pm St Francis

Agoura 3 / Servite 2

 

3Pasadena Poly/4Servite

Sa 12/14 7:30 pm St Francis

Champion

Fr 12/13 7:30pm St Francis

Servite

Agoura/Crespi

5Burroughs/6Camarillo

 

Mo 12/16 7:00pm St Francis

Fr 12/13 6:00pm Burroughs

Burroughs 0/Crespi 2

 

7Newbury Park/8Crespi

Sa 12/14 6:00 pm St Francis

 

Fr 12/13 7:30pm Burroughs

 

3rd Place

 

5th Place

Mo 12/16 5:00pm St Francis

 

Arcadia 4/Pasadena Poly 0

Burroughs/Servite

 

Sa 12/14 3:00 St Francis

5th Place

 

Newbury Park 2/Camarillo 2 NP advs on PKs 4-3

Mo 12/16 3:00pm St Francis

Arcadia/Newbury Park

 

Sa 12/14 4:30 St Francis

 

 

Runner Up A

Sa 12/14

 

St Francis/Royal

 

 

Fr 12/13 3:00pm St Francis

St. Francis 3/Sylmar 0

 

Granada Hills/Sylmar

Sa 12/14 9:00a St Francis

 

Fr 12/13 4:30pm St Francis

 

 

 

Runner up Consolation

 

 

Royal 4, Granada Hills 1

 

 

Sa 12/14 1:30 St Francis

 

 

Runner Up B

Sa 12/14

 

Westlake/Valencia

 

 

Fr 12/13 3:00pm Burroughs

Westlake 4, Calabasas 0

 

Calabasas/El Camino

Sa 12/14 10:30a St Francis

 

Fr 12/13 4:30pm Burroughs

 

 

 

Runner up Consolation

 

 

Valencia /El Camino

 

 

Sa 12/14 12:00 St Francis

 

 

Consolation A

Sa 12/14

Hoover 1/Burbank 2

 

Sa 12/14 10:30 Burroughs

Glendale 1, Burbank 0

Saugus 2/Glendale 3

Sa 12/14 4:30 Burroughs

Sa 12/14 10:30 Jordan Mid

 

 

Consolation B

 

Harvard-Westlake 2/Alemany 1

 

Sa 12/14 12:00 Burroughs

Harvard Westlake 0, Rio Mesa 0 (HW advs PKs 3-1)

Taft 0/Rio Mesa 3

Sa 12/14 6:00 Burroughs

Sa 12/14 12:00 Jordan Mid

 

 

Consolation C

 

Don Bosco 1/South Pasadena 0

 

Sa 12/14 9:00 Jordan

 Don Bosco 3/Crescenta Vly 2

 

Sa 12/8 1:30 Jordan